Program

PŘESUNUTO - Diktát ve francouzském jazyce (pro školy)

Zpět na akce

V návaznosti na rozhodnutí vlády České republiky :

-    kurzy francouzštiny jsou do odvolání zrušeny,
-    Kino 35 je do odvolání zavřeno,
-    většina kulturních akcí v březnu bude přesunuta na pozdější datum,
-    21. ročník Dnů Frankofonie bude přesunut na pozdější datum,

 

Sledujte nás na sociálních sítích I našem webu a buďte tak informování o vývoji situace a aktualitách.

Pro sledování nejnovějších zpráv a doporučení v souvislosti s Koronavirem, doporučujeme sledovat internetové stránky Ministerstva zdravotnictví či Ambasády Francie v ČR - https://cz.ambafrance.org/Koronavirus-2019-nCoV-Informace-a-doporuceni-10-brezen-2020 

V rámci 21. ročníku Dnů Frankofonie (18. – 28. března 2020) se francouzsky hovořící ambasády mobilizují, aby podpořily francouzský jazyk a přivítaly studenty do svých prostor.

Dne 26. března 2020 v 11:00 velvyslanci Švýcarska, Tuniska, Belgie, Kypru, Lucemburska, Kanady a Francie otevřou dveře svých ambasád pro školy, které se dostaví na diktát ve francouzském jazyce!
Vaši studenti pak budou muset napsat diktát (úroveň A2), přečtený zástupcem ambasády, ale někdy i samotným velvyslancem. Během opravy budou vaši studenti moci navštívit velvyslanectví, vyměnit si své dojmy s diplomaty, kteří je uvítají. Po občerstvení bude nejlepší student odměněn malým dárkem.

Vezměte prosím na vědomí, že počet míst je omezený a je důležité zaregistrovat svou třídu co nejdříve. Ambasády jsou schopny pojmout skupiny 12 až 15 osob.