Program

PŘESUNUTO - Frankofonní diktát (pro veřejnost)

Zpět na akce

V návaznosti na rozhodnutí vlády České republiky :

-    kurzy francouzštiny jsou do odvolání zrušeny,
-    Kino 35 je do odvolání zavřeno,
-    většina kulturních akcí v březnu bude přesunuta na pozdější datum,
-    21. ročník Dnů Frankofonie bude přesunut na pozdější datum,

 

Sledujte nás na sociálních sítích I našem webu a buďte tak informování o vývoji situace a aktualitách.

Pro sledování nejnovějších zpráv a doporučení v souvislosti s Koronavirem, doporučujeme sledovat internetové stránky Ministerstva zdravotnictví či Ambasády Francie v ČR - https://cz.ambafrance.org/Koronavirus-2019-nCoV-Informace-a-doporuceni-10-brezen-2020 

Milovníci slov se budou moci setkat na Francouzském institutu v Praze, aby oslavili bohatost a rozmanitost francouzského jazyka účastí na frankofonním diktátu.

CO JE FRANKOFONNÍ DIKTÁT?

Diktát se stal postupem času zábavnou činností pro mladé lidi i dospělé a součástí mnoha soutěží, jak ve Francii, tak i ve světě. „Dictée francophone“ (Frankofonní diktát) je na programu světových aktivit v rámci Týdne francouzského jazyka a Frankofonie, který se koná na konci března, aby zvýšil povědomí o bohatosti a rozmanitosti francouzského jazyka.

 

Ve Francii se jeho použití rozšířilo v roce 1850 a vedlo k vydání četných sbírek diktátů. Nejstarší diktát, pokládaný za velmi obtížný, je přisuzovaný spisovateli Prosperu Mérimée, akademikovi 19. Století. Po něm následovaly diktáty Bernarda Pivota, novináře a slavného literárního animátora, který těžil z velmi širokého veřejného televizního vysílání a mobilizoval velké publikum.

NEVÁHEJTE!

Jste francouzsky mluvící (ne rodilý mluvčí) a máte alespoň úroveň B1 ve francouzštině? Zaregistrujte se a zúčastněte se této jazykové a zábavné aktivity a zkuste nemít v diktátu žádnou chybu!

Výhra:

Dvě místa na show Paula Taylora v Praze 19. Dubna 2020! A další překvapení pro  nejlepší diktáty!

Registrace a účast jsou zdarma a pro všechny (v rámci kapacity)!