Slavnostní předávání mezinárodních diplomů DELF SCOLAIRE

Slavnostní předávání mezinárodních diplomů DELF SCOLAIRE za účasti francouzského velvyslance v České republice Rolanda Galharagua, rady pro kulturu a spolupráci a ředitele Francouzského institutu Luca Lévyho a zástupců Ministerstva školství ČR paní Jaroslavy Tláskalové, Marie Černíkové a Evy Tučkové.

Zkouška DELF odpovídá prvním čtyřem úrovním Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (od A1 do B2). Tento diplom vystavovaný Francouzským ministerstvem školství je uznávaný po celém světě. Získání diplomu DELF B2 může studentům otevřít dveře francouzských univerzit.

Složení zkoušky DELF B1 či B2 může nahradit volitelnou jazykovou část maturitní zkoušky. Každý rok probíhá v autorizovaných českých gymnáziích zkouška DELF Scolaire - školní DELF speciálně určená pro studenty středních škol.

V roce 2017 byly v Praze zkoušky DELF SCOLAIRE pořádány ve čtyřech gymnáziích Nad Štolou, Na Zatlance, Porgu a Arcibiskupském gymnáziu, zúčastnilo se přes 200 studentů z více než 30 různých školských zařízení.

U příležitosti Dnů Frankofonie bude 185 úspěšným kandidátům slavnostně předán diplom DELF, a to za účasti jejich profesorů.

Gratulujeme všem.

Praha

19.03. / 11:00 /
Zobrazit v plné velikosti

Akce je vyhrazena pro úspěšné kandidáty a přizvané školy.